Wiosenno-letnia kampania Chanel – Lagerfeld łamie zasady?

Występuje w niej nowa ulubienica Karla Lagerfelda, Yumi Lambert.

Wiele kontrowersji wzbudził fakt, że jedna z zatrudnionych przy sesji modelek, Ondria Hardin, nie ma nawet 16 lat. Na francuski dom mody z miejsca posypały się więc gromy o wykorzystywanie nieletnich oraz epatowanie nastoletnią seksualnością.

Pomijając dyskusje wokół wieku modelki, kampania jest zabawna i urocza. Karl przedstawił Stellę jako sztywną, zapiętą pod szyję mamusię, która opiekuje się swoimi córeczkami, które uwielbiają słodkie ubrania lolitek. Kampania nawiązuje do nieśmiertelnego stylu Chanel, ale jest też lekko inspirowana japońskim designem. Dodajmy, że Ondria i Yumi to maiko – kandydatki na gejsze, a Stella jest ich opiekunką. Wiele kontrowersji wzbudziło zdjęcie na zagłówkach dla gejsz. Z pozoru kampania niewinna, a jednak prowokująca dla tych, którzy ją rozumieją. Drugie dno?  Sesja zrobiona została co prawda w Nowym Jorku, jednak nie da się nie zauważyć, że artysta wyraźnie inspirował się surowym minimalizmem Dalekiego Wschodu.

Oprócz młodziutkiej Amerykanki, w kampanii pojawiły się także doświadczona Stella Tennant oraz nowa pupilka Karla Lagefelda Yumi Lambert, której już teraz wróży się wielką karierę na miarę Anji Rubik czy Frei Bechy Erichsen.

A dla Was 16-letie modelki powinny brać udział w takich sesjach? Szansa na wielką karierę czy może zbyt wczesne wejście w dorosłość? Czekamy na opinie.

Marry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.