TRENDY SPRING/SUMMER 2013: Salvatore Ferragamo

Tym razem coś dla Panów. Włoski dom mody prezentuje na czas wiosenno-letni niekonwencjonalne rozwiązania. Kolekcja niezwykle barwna, kontrastowa oraz bardzo kontrowersyjna. Myślę, że nie każdy mężczyzna odważyłby się na skomponowanie stroju według trendów SF, ale mam nadzieję, że takich odważnych nie zabraknie!

Wiosna u Salvatore Ferragamo to zaduma na nowym porządkiem w męskiej modzie – choćby na zestawieniu sportowych butów z eleganckim garniturem. Dom mody, który podobnie jak inne rodzime marki zaczynał od produkcji skórzanych butów tym razem na wybiegu zaprezentował wyłącznie buty do biegania, inspirowane hitowym modelem Nike New Balance, oraz, wedle słów dyrektora kreatywnego Massimiliano Giornetti, Los Angeles wraz ze swoją szaloną energią, zderzeniem sportu i pop-kultury.

Kolekcja Salvatore Ferragamo to jedna z  kilku, które subtelnie włączają sportowe elementy do męskiego krawiectwa, nadając całości odrobinę luksusowego glamour. To właśnie sprawiło, cała kolekcja nabrała lekkości i świeżości. Nieformalny styl L.A. zderzył sie tym samym z włoską elegancją – na koniec Giornetti zaserwował nam serię jasnych marynarek,  z ręcznie malowanymi obszyciami, klapami i kieszeniami „poplamionymi” kolorem. Nawet klasycy szykują się na nowe!

Osobiście kolekcja zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Chciałabym, aby mężczyźni również otworzyli się na żywe kolory i częściej sięgali po coś nowego. Oby inspirowali się nową kolekcją SF !

Marry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.