TRENDY SPRING/SUMMER 2013: Paprocki&Brzozowski

Mamy nowy rok, nowe inspiracje. Chodź za oknem zima, już teraz rozpoczynamy przegląd kolekcji wiosna/lato 2013 znanych projektantów polskich i zagranicznych. Jeśli chcecie się dowiedzieć co będzie królowało w tym roku na wybiegach, a co lepiej omijać, zostańcie z nami 🙂 Przedstawimy Wam nowe trendy, pomysły i inspiracje, aby nikt w Was nie czuł się zagubiony w wielkim świecie mody w nowym roku.

Na pierwszy rzut chcemy zaprezentować kolekcję naszego polskiego wspaniałego duetu projektantów Paprocki&Brzozowski. Ich wiosenna kolekcja została zainspirowana zmysłowym klimatem lat 70. i kultowym filmem, który dokonał w dużym stopniu kulturowej rewolucji – „Emmanuelle” Justa Jaeckina.

Jakie sylwetki zaprezentowali projektanci? Nowa kolekcja na sezon wiosna lato 2013 oparta jest na kontrastach: opływowe linie zderzają się z architektonicznymi, często asymetrycznymi falbanami, które są jednym z ważniejszych motywów kolekcji. Romantyczne, wielowarstwowe falbany i transparentne jedwabie zinterpretowane zostały w nowoczesny sposób. Tak samo jak kroje typowe dla lat 70., które przeważały; luźne, długie spodnie do ziemi, spódnice, suknie z charakterystycznymi rozcięciami. Luźne, jedwabne bluzki, w których głębokie dekolty zastąpione zostały bardziej zabudowanymi formami, szerokie rękawy koszul i przede wszystkim ta eteryczność i lekkość tkanin, która sprawiała, że kreacje płynęły razem z sylwetką. . Paleta kolorów:  głównie stonowana, dominują wyciszające pastele, które projektanci postanowili przełamać błyszczącymi tkaninami i zaskakującym przy całokształcie fioletem.

Warto dodać, że pokaz Emmanuelle, promujący nową kolekcję odbył się w nietypowej scenerii. Zamiast zwykłego wybiegu modele i modelki śmiało flirtowali ze sobą na wielkim łóżku ustawionym na scenie warszawskiego Och-teatru.

Co sądzicie o kolekcji P&B? Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie.

A oto fotorelacja :

 

 

 

Annie & Marry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.