Moda męska: Płaszcze

Lekki, sięgający pośladków, najczęściej dwurzędowy płaszcz to okrycie wierzchnie jednocześnie eleganckie i nonszalanckie – a przez to bardzo praktyczne.

Wszystko zależy od tego, jak będziemy je nosić. Zarzucony na bluzę albo koszulę, rozpięty, zakładany do dżinsów i miejskich butów nada całości nieco szyku, ale nie będzie jej „usztywniał”. Noszony do eleganckich spodni i butów nie będzie z kolei odstawał od formalnego stroju.

Szczególnie dobrze w takim płaszczu prezentować będą się mężczyźni niżsi pełniejsi – jego fason nadaje się świetnie do ukrywania mankamentów sylwetki.

Mogłoby się wydawać, że zakup płaszcza jest bardzo prosty. Jednak kiedy chcemy by ochraniał nas od mrozów musimy szczególną uwagę zwrócić na rodzaj tkaniny. Wybór materiałów jest duży, dlatego przewodnik po nich będzie niezbędnym elementem podczas zakupów.

Rodzaje materiałów:

WEŁNA

Wyróżniamy kilka odmian wełny: owcza, jagnięcia, wielbłądzia. Każda z nich bardzo dobrze trzyma ciepło, dlatego wełniane płaszcze są idealne na mroźne zimy. Wełna wielbłądzia jest jednym ze szlachetniejszych materiałów na płaszcze, dlatego okrycie wierzchnie będzie na pewno droższe od pozostałych.

KASZMIR

Kaszmir jest odmianą wełny z kozy kaszmirskiej. Ubrania kaszmirowe są uważane za luksus. Mimo swojej miękkości i delikatności jest ona podatna na przecieranie się. Aby nie wydawać całego majątku na luksusowy płaszcz, możemy zakupić ten z domieszką kaszmiru. Będzie on również ciepły i delikatny.

ANGORA

Angora jest to wełna z królika angorskiego. Dodawana jest do płaszczy jako domieszka. Nadaje ona miękkości okryciu.

MOHER

Moher mimo swojego charakterystycznego ”gryzienia” idealnie izoluje ciepło. W połączeniu z odpowiednią podszewką będzie najlepszym wyborem na mroźne dni.

 

BAWEŁNA

Bawełniane płaszcze nie zatrzymują ciepła, dlatego nadają się one na jesień.

FLAUSZ

Flausz jest grubą tkaniną bawełnianą lub wełnianą. Ta druga jest znacznie cieplejsza. Flausz jest bardzo miękkim i przyjemnym materiałem w dotyku.

SKÓRA ORAZ KOŻUCH

Skóra jest idealną ochroną przed zimnem i deszczem. Jednak skórzane płaszcze bardziej nadają się na jesienne dni. Natomiast kożuch wykonany ze skóry baraniej lub owczej będzie odpowiedni nawet dla największych zmarzluchów.

 

A na koniec specjalnie dla Was stylizacje przygotowane przez nas 🙂 Czekamy na opinie!

Pozowali : Adrian i Tomasz

Zdjęcia: Kate

Obróbka zdjęć: Annie

Pozdrawiam!

Marry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.