Kontrowersyjne ’50 twarzy Greya’, czyli after midnight

Autorką „50 twarzy Greya” jest Brytyjka Erika Leonard, ukrywająca się pod pseudonimem E.L. James. Według niektórych wyliczeń ta była producentka telewizyjna, a obecnie gospodyni domowa, zarabia 1,5 miliona dolarów tygodniowo. Jej pełną sadomasochistycznych odniesień twórczość określa się mianem „porno dla mamusiek”.

50 twarzy Greya

Narratorką „50 twarzy Greya” jest Anastasia Steele, niewinna studentka literatury. Przeprowadzając wywiad dla gazety studenckiej, poznaje młodego i przystojnego milionera Christiana Greya. Mężczyzna od samego początku budzi jej fascynację. Wydaje się księciem na białym koniu. Jest rekinem biznesu, biegle mówi po francusku, potrafi grać na fortepianie i pilotować helikopter, zasypuje swoją wybrankę prezentami i stać go na romantyczne gesty. Christian proponuje dziewczynie kolejne spotkania. W końcu podsuwa jej tajemniczą umowę: on będzie jej panem, ona jego uległą. Anastasia ma spełniać wszystkie zachcianki Greya, a jeśli go nie zadowoli, wymierzy jej karę. Wśród narzędzi Christiana, który upodobaniem do perwersji dorównuje markizowi de Sade, znajdują się m.in. pejcze, pasy i kajdanki. Anastasia wchodzi w tę sadomasochistyczną grę i czerpie rozkosz z bycia wiązaną czy biczowaną.

Polskie tłumaczenie „50 twarzy Greya” w formie e-booka ukazało się 10 sierpnia nakładem wydawnictwa Sonia Draga. Wersja papierowa trafiła do księgarni 5 września. W listopadzie ukazała się druga część trylogii pt.” Ciemniejsza strona Greya”, a na ostatnią część „Nowe oblicze Greya” czekamy do stycznia.

„5o twarzy Greya” doczeka nawet swojej filmowej ekranizacji. Do głównej roli Christiana Greya typowani są Ian Somerhalder oraz Ryan Gosling. A Wy kogo widziałybyście w tej roli? Czekamy na opinie. 🙂 Miłego czytania.

50 twarzy Greya

50 twarzy Greya

Polecam.

Marry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.