Kilka „trików”, aby uzyskać naturalny makijaż

Młode mamy, kobiety zapracowane, żyjące w ciągłym biegu, często nie wiedzą, jak szybko się umalować. Wystarczy jednak kilka „trików”, aby uzyskać naturalny makijaż. Podpowiadamy jak to zrobić!

Krem BB zamiast podkładu

Zrezygnuj z ciężkiego podkładu na rzecz lekkiego kremu BB. Odpowiednie rozprowadzenie pokładu zajmuje dużo czasu, podczas gdy nowoczesne kremy świetnie rozświetlają twarz.  Niedoskonałości możesz zatuszować korektorem. Po wklepaniu kremu, przypudruj twarz, nałoż róż lub brązer na kości policzkowe i gotowe!

Spojrzenie – postaw na naturalność!

Aby podkreślić oczy, wystarczy ciemna kreska nad górną linią rzęs i cielisty cień do powiek.  Rozprowadź na ruchomej powiece rozświetlający, różowy lub jasnobrązowy cień, a na górną nałóż matowy w jaśniejszym kolorze. W ten sposób stworzysz efekt „uniesionej powieki”. Postaw na naturalność! Zamiast ciemnej kredki w wewnętrznej krawędzi oka, użyj białej. Nada spojrzeniu świeżości  i „powiększy” optycznie oczy. Na koniec wytuszuj dokładnie rzęsy czarnym tuszem.

Malinowe usta

Jeśli się spieszysz, nie maluj ust ciemną szminką! Czerwona lub brązowa pomadka powinna być rozprowadzona starannie, w obrębie linii wykonanej konturówką. Rano niestety nie mamy na to czasu.  Wybieraj zatem odcienie o ton ciemniejsze od warg: jasny róż, malina, morela. Możesz też użyć błyszczyku zamiast szminki. Szybciej się rozprowadza i dłużej utrzymuje na ustach.

 

makeup-brush-1761929_960_720

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.